Teraz stanowcza większość osób pragnie uczestniczyć w wirtualnych społecznościach. Z każdym rokiem ludzie są jeszcze bardziej aktywni oraz chętniej opisują własne opinie. Portale społecznościowe są dobrym urządzeniem komunikacji oraz dobrą platformą zapewniającą zawieranie nowych znajomości. Prowadzenie konta na facebooku jest niezwykle intuicyjnie. Więc, należałoby wiedzieć jak naprawdę założyć konto na Facebooku? Jak takim kontem możemy później zarządzać?

Jak założyć Facebooka – instrukcja krok po kroku

By otworzyć konto na Facebooku zaczynamy od wejście na oficjalną stronę serwisu Facebook. Oraz już na początku oczekiwać będą na nas formularze zezwalające nie jedynie się zalogować, jednak również zarejestrować. Pod tytułem Rejestracja odnajdziemy pozycje formularza, w ramach jakich administracja serwisu prosi nas o danie: imienia, nazwiska, kontaktu w postaci adresu e-mail czy numeru telefonu, hasła z jakiego będziemy korzystać przy logowaniu, daty urodzenia i dobór płci. Gdy już je wypełnimy, oczekuje na nas zielony guzik Rejestracja, jaki kończy ów mechanizm.

Gdy zatem już wiemy jak otworzyć konto na fb, należałoby również dowiedzieć się jak otworzyć konto messenger bez facebooka. Jeśli decydujemy się, natomiast na nowe konto na facebooku, w takiej sytuacji konta facebook oraz messenger, będą ze sobą związane. Niestety teraz nie jest dopuszczalne dodanie do messengera przy pomocy numeru telefonu, w tymże obszarze wystąpiły w ostatnim okresie zmiany – otwarcie konta na fb jest konieczne do tego, aby korzystać z messengera.

Jak ustawić konto na FB / Facebooku?

Przechodzisz na stronę własnego nowego konta Facebook oraz tam możesz rozpocząć je po kolei ustawiać. Rozpoczynasz od zdjęcia profilowego (jego wymiary powinny stanowić 170×170 px). Możesz zastosować program Canva, Paint bądź Photoshop, dzięki którym założyć własne doskonałe konto profilowe. Identycznie Facebook charakteryzuje rozmiary zdjęcia tła profilu (820×812 px). Dzięki temu będą się one dobrze wyświetlać we wszystkich narzędziach.

Tworzenie konta firmowego

Do stworzenia strony firmowej na Facebooku (fanpage’a) niezbędny jest profil prywatny. Facebook w tymże wypadku dba bardzo o ocenę tożsamości, natomiast tymże samym zagwarantowanie użytkownikom portalu gwarancji rzeczywistości wszelkich fanpage’y. Jeżeli nie masz jeszcze konta osobistego, wejdź na stronę Facebooka oraz dokonaj rejestracji – to niezwykle łatwe. Nigdy nie zakładajmy „fikcyjnego” konta osobistego, np. na e-maila firmowego, gdyż takie konta są głównie banowane poprzez support Facebooka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj