Kwalifikacyjny kurs zawodowy to kurs realizowany wedle planu szkolenia przestrzegającego podstawę programową pracowania w zawodach w obszarze jednej kwalifikacji. Minimalna ilość godzin kształcenia na tymże kursie jest równa odpowiedniej liczbie godzin szkolenia zawodowego właściwej w bazie schematycznej kształcenia w zawodach dla konkretnej kwalifikacji. Zrealizowanie tego kursu zapewnia podejście do testu sprawdzającego umiejętności w zawodzie, w obszarze konkretnej kwalifikacji, prowadzonego poprzez okręgową komisję egzaminacyjną. 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – co konkretnie należałoby wiedzieć?

Kwalifikacyjny kurs zawodowy to wyjście doskonałe dla osób dorosłych, jakie pragną zmienić czy rozszerzyć własne wykształcenie. Jest to kurs realizowany wedle planu szkolenia uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w obszarze jednej kwalifikacji.
Otrzymanie wszelkich kwalifikacji składających się na konkretny zawód wraz z potwierdzeniem dobrego wykształcenia średniego (matura nie jest wymagana) znaczyć będzie uzyskanie pełnego zawodu; dyplomu technika w określonym fachu.

Osoba, jaka zakończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy może podejść do testu sprawdzającego umiejętności w zawodzie. Test jest organizowany oraz zarządzany zgodnie z przepisami ustalonymi w rozporządzeniu modyfikującym rozporządzenie w kwestii wymogów oraz rodzaju obliczania, oceniania oraz promowania uczniów oraz słuchaczy i przeprowadzania sprawdzianów oraz testów w szkołach publicznych.

Kto przeprowadza kwalifikacyjny kurs zawodowy

Na kwalifikacyjny kurs zawodowy może zarejestrować się każda osoba dorosła (ukończone 18 lat) bez względu na dotychczasowe wyuczenie (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, szkoła średnia, uczelnia wyższa) czy sytuację na rynku pracy (propozycja dla studentów, osób pracujących jak również niepracujących). Kwalifikacyjny kurs zawodowy (KKZ) to innowacyjna oraz darmowa metoda nauczania kierowana do osób dorosłych zainteresowanych uzyskaniem czy uzupełnianiem danej informacji, zdolności oraz umiejętności zawodowych.

Kursy zawodowe wykonywane są głównie poprzez specjalne szkoły dla dorosłych. Kursy zawodowe dzielą się ze względu na specjalizację, jednak mogą być różnicowane też na bazie okresu trwania. Do głównie wyszukiwanych kursów zawodowych zakwalifikować można przede wszystkim: bezpieczeństwo i higiena pracy, operator maszyn budowlanych, operator wózka widłowego, samodzielny księgowy, montażysta rusztowań budowlano-montażowych, samodzielny księgowy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj