Żyjemy w świecie, w którym konto bankowe posiada właściwie każdy z nas, a niektórzy decydują się na otwarcie kilku rachunków w kilku bankach. Powodów takiej strategii jest co najmniej kilka, natomiast niewątpliwą zachętą do korzystania z usług i produktów rozmaitych banków są bez dwóch zdań promocje bankowe. Co to takiego? Kto może z nich skorzystać, o jakich nagrodach w ogóle mowa i gdzie szukać najlepszych promocji bankowych w 2024 roku? Szczegóły poniżej.

Na czym polegają promocje bankowe? Darmowe środki za założenie konta osobistego lub płatności kartą

Konkurencja w polskim sektorze bankowym jest naprawdę gigantyczna, natomiast tak szeroka oferta banków oraz rozmaitych instytucji finansowych to doskonała wiadomość z perspektywy nas – klientów. Dlaczego? A no dlatego, że walcząc o klienta bank musi starać się, aby jego oferta była jak najbardziej konkurencyjna i wyróżniała się na tle pozostałych. 

Trudno wówczas o lepszy wyróżnik, niż atrakcyjna promocja bankowa. Co to takiego? To szereg akcji marketingowych mających promować produkty i usługi danego banku, zachęcać stałych klientów do pozostania wiernymi danemu bankowi, a także kusić nowych klientów do otwarcia konta osobistego lub konta firmowego. 

Za co można dostać premię od banku? Otwórz rachunek lub złóż wniosek o kartę kredytową 

Istnieje całe mnóstwo sposobów na zarabianie na bankach, a genialność całego przedsięwzięcia polega m.in. na tym, że tak naprawdę nie wykraczają one zbyt daleko poza standardowe, codzienne aktywności na koncie. 

Pierwszą premię od banku można otrzymać już w chwili otwierania rachunku. Każdy z nas i tak musi otworzyć konto osobiste lub firmowe w jakimś banku, a zatem warto zrobić to w takim, który już na starcie nagrodzi nas darmową premią. Niektóre banki premiują także klientów, którzy złożą wniosek o wyrobienie karty kredytowej, natomiast nagroda za regularne korzystanie z “plastiku” to już niemalże standard na polskim rynku. 

Co więcej? Z pewnością mile widziane przez bank będą regularne płatności online (np. BLIK-iem), a także systematyczne wpływy na rachunek (np. pojawiająca się tam każdego miesiąca pensja). Kolejne sposoby na zgarnięcie darmowych bonusów to regularne korzystanie z aplikacji bankowej, z kolei posiadając konto firmowe będziecie mieli szansę na premię chociażby za przelewy do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego. 

Aktualne promocje bankowe – jakie nagrody są do zgarnięcia?

Na jakie rodzaje premii mogą liczyć klienci regularnie korzystający z aktualnych promocji bankowych? Wachlarz dostępnych bonusów jest całkiem spory, natomiast najbardziej powszechną i ogólnodostępną nagrodą jest premia finansowa, czyli zastrzyk darmowych środków na koncie. Mowa tu chociażby o konkretnej puli np. za założenie konta, ale też bonusie cashback, którego wysokość uzależniona jest od kwoty transakcji na rachunku (im większy obrót, tym większa premia). 

Kolejny rodzaj bonusów dostępnych w promocjach bankowych to nagrody rzeczowe. W tym przypadku rodzaj premii uzależniony jest od polityki banku i pomysłowości jego marketingowców, natomiast dość często zgarnąć można przydatny sprzęt elektroniczny codziennego użytku (smartwatch, tablet, smartfon, itd.). 

Wreszcie ostatni rodzaj nagród to vouchery oraz bony zakupowe. Każdy bank ma listę swoich partnerów, z którymi na co dzień współpracuje, a w zależności od posiadanych przez niego umów zgarnąć można voucher do Biedronki, Allegro, Empik czy Media Expert. Listę aktualnych promocji należy sprawdzać na stronie swojego banku, a wszystkie najlepsze promocje bankowe odnajdziecie w tym miejscu https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/

 bank, promocje bankowe, jak dorobic, zarabianie

Jak korzystać z promocji bankowych? Zarabianie na bankach w kilku prostych krokach

Korzystanie z promocji bankowych i regularne zarabianie na bankach jest dziecinnie łatwe, natomiast jeśli marzycie o tym, aby zoptymalizować cały proces i zgarnąć maksymalną pulę obiecanych środków, to musicie liczyć się z tym, że będzie to zajęciem nieco czasochłonnym. Chyba, że… 

No właśnie! Chyba, że skorzystacie z kilku poniższych wskazówek będących efektem naszych wieloletnich doświadczeń na tym polu. Uwierzcie nam na słowo, że oszczędzą Wam one nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy. 

Pierwszą radą będzie regularne czytanie branżowych serwisów i portali opisujących mechanizmy bezpiecznego korzystania z promocji bankowych. W polskim Internecie nie brakuje takich serwisów (chociażby https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ ), a zapisując się dodatkowo na newsletter otrzymacie błyskawiczne powiadomienie o najnowszej promocji bankowej, która jest godna uwagi.

Kolejna wskazówka to śledzenie konta w social mediach, nie tylko oficjalnych profili samego banku, ale i rozmaitych influencerów finansowych oraz ekspertów, którzy za każdym razem poinformują Was o zbliżającej się promocji. 

Kluczem do komfortowego korzystania z promocji bankowych jest dokładne czytanie regulaminów bonusów oraz dotrzymywanie terminów. Polskie banki mają na tym punkcie fioła, dlatego należy krok po kroku postępować zgodnie z warunkami danego bonusu, a komplet wymaganych czynności wykonać w okresie do tego przeznaczonym. 

Serwis JakDorobic.pl – najlepsze promocje bankowe w jednym miejscu

Spełnienie kompletu powyższych rad i wskazówek stanie się z miejsca o niebo łatwiejsze, jeśli dodacie do listy zakładek i ulubionych stron na swoim komputerze serwis internetowy JakDorobic. Jego twórca Jacek Gacoń w 2014 roku, czyli dekadę temu postanowił zacząć dzielić się swoimi pasjami i doświadczeniami na rynkach finansowych i w ten sposób powstał blog JakDorobic.pl. 

Po 10 latach to opiniotwórczy portal przybliżający tysiącom czytelników zawiłości dotyczące rozmaitych produktów oraz usług z sektora bankowego. Jedną z kluczowych sekcji bloga JakDorobic jest ta dotycząca najlepszych aktualnych promocji bankowych ( https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ ). 

To właśnie pod tym linkiem znajdziecie zawsze aktualne i najbardziej atrakcyjne promocje bankowe w 2024 roku. Regulamin każdej z nich Jacek Gacoń rozbiera na czynniki pierwsze, a następnie prezentuje go w skróconej wersji i przekłada skomplikowane zdania na bardziej ludzki i przystępny język. 

Dzięki temu Wy – czytelnicy bloga JakDorobic dostaniecie do ręki kompletną paczkę kluczowych informacji dotyczących danej promocji bankowej, dowiecie się jak krok po kroku z niej skorzystać, a także dlaczego konkretny bonus jest bardziej opłacalny od drugiego. 

 bank, promocje bankowe, jak dorobic, zarabianie

Promocje bankowe – czy to w ogóle bezpieczne i legalne? 

Przeglądając rozmaite profile w social mediach oraz losowe fora internetowe o tematyce finansowej bardzo często jesteśmy zaskoczeni liczbą osób, które rezygnują z korzystania z promocji bankowych w obawie o ich legalność. Z tego miejsca pragniemy Was uspokoić – każdy bonus oferowany przez licencjonowany polski bank jest w 100% legalny, podobnie jak i nagroda otrzymana w ramach konkretnej promocji. 

Ta sama uwaga tyczy się bezpieczeństwa środków i danych osobowych klientów regularnie korzystających z bonusów bankowych. Nad ich bezpieczeństwem czuwa szereg organów oraz rozmaite instytucje finansowe, że wymienimy tylko dwie najważniejsze, czyli Komisję Nadzoru Finansowego oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny. 

Zarabianie na bankach – dlaczego warto korzystać z promocji bankowych?

W poszukiwaniu potencjalnych powodów, dla których warto korzystać z promocji bankowych do głowy przychodzą nam co najmniej trzy. Pierwszym z nich jest niezwykła prostota, z jaką można skorzystać z bonusu i zapracować sobie na atrakcyjną premię lub nagrodę rzeczową. W zdecydowanej większości przypadków bank nie wymaga od klienta niczego wykraczającego poza codzienne aktywności, czyli otwarcie konta, przelewy, wypłaty, transakcje przy użyciu kart kredytowych, itd. 

Drugim jest fakt, że klienci korzystający regularnie z promocji od różnych banków siłą rzeczy zmuszeni są do korzystania z usług danego banku, a dzięki temu mogą doskonale poznać jego ofertę i produkty, a następnie porównać je z usługami innego banku. Finalnie tacy klienci są bardziej świadomi i łatwiej jest im wybrać najbardziej opłacalną ofertę w przyszłości. 

I wreszcie po trzecie – warto korzystać z promocji bankowych, gdyż to się po prostu opłaca! Nie twierdzimy bynajmniej, że w ten sposób w każdym miesiącu rozbijecie bank i zgarniecie fortunę, natomiast darmowe bonusy mogą być przyjemnym dodatkiem w domowym budżecie, a uzyskane w ten łatwy sposób środki przeznaczyć można na większe lub mniejsze przyjemności (np. nieplanowane wakacje). 

 bank, promocje bankowe, jak dorobic, zarabianie

Aktualne promocje bankowe – pytania i odpowiedzi

Co to są promocje bankowe?

To specjalne akcje marketingowe organizowane przez bank, który promuje w ten sposób swoje produkty i usługi. 

Jak skorzystać z promocji bankowej?

Zazwyczaj wystarczy spełnienie prostych warunków (np. założenie konta lub wyrobienie karty kredytowej MasterCard lub Visa). 

W jaki sposób skorzystać z promocji za założenie konta osobistego?

Wiele polskich banków premiuje nowych klientów za samo otwarcie rachunku na koncie osobistym. Nagrody czekają również w późniejszym okresie za regularne korzystanie z konta. 

Jak skorzystać z promocji za wyrobienie karty kredytowej? 

Klienci regularnie korzystający z karty kredytowej (Visa lub MasterCard) również mogą liczyć na atrakcyjny bonus. Im więcej transakcji kartą, tym wyższa pula darmowych środków do zgarnięcia. 

ING Bank Śląski, Santander Consumer Bank, BNP Paribas, Citi Simplicity, czy Bank Pekao – który bank ma najlepsze promocje w 2024 roku?

Oferta promocyjna poszczególnych banków jest na bieżąco aktualizowana i zmieniana, dlatego nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na tak zadane pytanie, a polując na najbardziej atrakcyjne bonusy warto regularnie odwiedzać serwisy takie jak chociażby blog JakDorobic tworzony przez Jacka Gaconia. 

Artykuł powstał we współpracy z marką JakDorobic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj