Podnośniki koszowe teleskopowe, nożycowe i przegubowe wykorzystują przede wszystkim przedsiębiorstwa remontowo-budowlane. To na placach budowy najczęściej można zobaczyć pracujące maszyny, które unoszą ludzi, sprzęt i materiały na określoną wysokość. Jednak zastosowanie zwyżek nie ogranicza się wyłącznie do tej branży. Gdzie używa się sprzętu do pracy na wysokości?

Podesty ruchome różnego typu jednoznacznie kojarzą się z branżą budowlaną. To dobry trop. W końcu gdzie indziej można wykorzystywać ciężkie maszyny? Wbrew pozorom w wielu miejscach. Nie wszystkie zwyżki są duże i mogą przejeżdżać po nierównym gruncie. Część wyposażona jest w silniki spalinowe, niebrudzące koła i nadaje się do pracy wewnątrz pomieszczeń. Niektóre ze względu na kompaktowe rozmiary mieszczą się nawet w wąskich przejściach oraz w windach.

Zróżnicowana oferta podnośników koszowych powoduje, że wynajmują je lub kupują firmy z różnych sektorów. Najczęściej są to oczywiście przedsiębiorstwa budowlane i remontowe, ale również zajmujące się montażem i konserwacją instalacji, pracami porządkowymi oraz odpowiadające za zarządzanie magazynami albo centrami logistycznymi.

To nie wszystko. Gdzie jeszcze przydają się podnośniki koszowe?

Montaż i demontaż dekoracji

Np. do montażu i demontażu dekoracji okolicznościowych. Większość lubi oglądać świąteczne kolorowe iluminacje na ulicach miast. Żeby jednak zamontować dodatkowe oświetlenie na słupach, trzeba użyć mobilnego podnośnika, który można łatwo przestawić z miejsca na miejsce.

Ujęcia z wysokości

Drugie nietypowe zastosowanie podnośników koszowych to nagrywanie ujęć z lotu ptaka. W filmach, reklamach, serialach czy teledyskach często pojawiają się ujęcia z góry. Żeby je przygotować, trzeba dostać się np. na dach obiektu, skorzystać z drona albo ze zwyżki. Jeśli zdjęcia są kręcone na otwartej przestrzeni przez dłuższy czas, trzecia opcja będzie najwygodniejsza.

Oświetlenie scen plenerowych

Kiedy jeszcze można zobaczyć pracujące podnośniki? W trakcie imprez plenerowych i koncertów. Służą do oświetlania scen albo wybranych przestrzeni pod scenami. Technik oświetleniowiec unoszony jest wraz ze sprzętem na określoną wysokość, żeby przez cały czas bezpiecznie kontrolować natężenie oraz ustawienie światła.

Prace rolnicze i sadownicze

Gdzie poza tym wykorzystuje się sprzęt do pracy na wysokości? W dużych gospodarstwach rolnych. Tam zazwyczaj można zobaczyć ładowarki teleskopowe z dodatkowym osprzętem, ale czasami używa się także podnośników. Do czego się przydają? Do przycinania gałęzi, zapylania drzew oraz zbierania owoców.

Malowanie murali i montaż billboardów

Na koniec zostały prace artystyczne i branża reklamowa. W pierwszym przypadku maszyny pozwalają na bezpieczne malowanie murali nawet na bardzo dużych powierzchniach, zaś w drugim na montaż billboardów i reklam wielkoformatowych na ścianach budynków albo na specjalnych konstrukcjach.

Gdzie można kupić lub wynająć podnośniki koszowe? M.in. w firmie Riwal: https://www.riwal.com/poland/pl-pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj